Peteklerin havası nasıl alınır

Kaloriferli sistemlerde ısınma maliyetini yükselten nedenlerin başında bakımsızlık gelmektedir. Ne yazık ki bu şekilde ısınmak isteyenler ister katı yakıt ile ısınsınlar ister mazot ile isterlerse de doğal gaz ile ısınma gereksinimlerini yerine getirebilmek için bakım yaptırmak durumundadırlar.

Standart bakımlardan biri ise tesisat içerisinde biriken havanın dışarı çıkarılmasıdır. Özellikle yeni kurulan kalorifer sistemlerinde kurulum sırasında borular içerisinde hava kalmış olabilir. Bu havalar zamanla sıkışma yaparak sorun teşkil edebilmekte ve peteklerin ısınmasını önlemektedir. Bazı durumlarda da tesisatta su değişimi sırasında hava birikmesi yaşanabilir.

Peteklerdeki havanın zararları

Peteklerde hava birikmesi olduğunda petek yeterli miktarda ısınamaz. Peteğin üstü sıcak altı soğuk olur. Sıcak su zamanla peteğin alt kısımlarına erişemez. Zamanla ısınan havanın basınç oluşturması peteğin üst kısımlarında da sıkışmaya neden olabilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Peteklerin havasını alabilmek için purjör anahtarı denilen özel bir malzeme veya düz tornavida kullanabilirsiniz. Purjör anahtarı hırdavatçılarda bulunmaktadır. Kaloriferin sol üst kısmında yer alan purjör vanasını satın aldığınız purjör anahtarı veya düz tornovida yardımı ile gevşetiniz. Yalnız bu işlem sırasında petekten su çıkacağı için yere su gelmemesi adına altına bir kova koymanız faydalı olacaktır. Purjör vanasından önce havanın ardından suyun çıktığını göreceksiniz. Suyu bir müddet akıttıktan sonra vanayı tekrar kapatabilirsiniz.

Bu işlemi evdeki tüm peteklerinize yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede ısınmanız kolaylaşacaktır. Ancak tüm peteklerin havasını almanıza rağmen hala peteklerinizin altında ısınma gerçekleşmiyor veya yeterli sıcaklık alamıyorsanız o zaman tıkanıklık olma ihtimali var demektir. Bu durumda peteklerinizi profesyonel ekiplere temizletmeniz ekonomik anlamda daha faydalı olacaktır. Çünkü zamanla petek içerisinde dolaşan su peteklerin kireçlenmesine, paslanmasına ve tıkanmasına neden olabilmektedir. Bu tıkanmalar suyun petek içerisindeki dolaşımını engelleyerek ısınmayı zorlaştırır. Genellikle kalorifere uzak olan petekler hiç ısınmaz veya çok az ısınır. Kombinin derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin evinizde sağlıklı bir sıcak ortam sağlayamazsınız.

Eğer sıkıntınız devam ediyorsa aşağıda verdiğimiz telefon numaralarından bizi aramanız sizin için daha iyi olacaktır. Firmamızın görevlendirdiği profesyonel ekipler peteklerinizi tek tek temizleyerek ısınma maliyetinizi %30’a varan şekilde düşürecektir.

Petek temizliği nasıl yapılır

Kalorifer ve kombi petekleri içerisinde bulunan suyun etkisi ile zamanla kireçlenme ve çamurlanma özelliğine sahiptir. Suyun içerisindeki oksijen peteklerdeki oksitlenmeyi hızlandırarak pas oluşmasına neden olur. Biriken paslar su içerisinde çökerek peteğin tabanını ve bazen de kanal geçişlerini tıkayabilir. Bu da peteğin ısınmasını engeller. Kombinin derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin arzu ettiğiniz sıcaklığa ulaşamayabilirsiniz.

Petek Temizleme

Petek temizleme işlemi yapılarak bu konudaki sorunlar profesyonellerce çözülebilmektedir. Petek içerisindeki ve tesisat borularındaki tıkanmalar sadece sistemin suyunun değiştirilmesi ile açılmaz. Hatta sistemde dönen suyu değiştirmek içerisindeki oksijen miktarını arttıracağından petekteki oksitlenmeyi daha da hızlandırabilmektedir. Tıkanıklıkların ve kirecin çözülebilmesi için özel kimyasallar kullanılmalı ve sistem uygun debi ve basınçta suyla besleyebilecek makineler aracılığı ile yıkanmalıdır. Petek temizliği yapan firmalar bu iş için özel olarak üretilmiş makineler ve kimyasal malzemeler kullanırlar. Bu sayede kısa zamanda ve herhangi bir dağınıklığa sebep olmadan evinizdeki tüm petekler temizlenebilir.

Nasıl yapılır?

Petek temizleme herhangi bir radyatörün su giriş çıkış vanaları aracılığı ile yapılabilir. Genellikle bu iş için banyoda bulunan radyatör veya havlupan tercih edilmekte bu sayede kirli su tuvalet giderinden tahliye edilebilmektedir. Havlupan vanalarına takılan makine aracılığı ile önce sistemdeki kirli su boşaltılır. Ardından sisteme özel kimyasal katılmış su pompalanır ve bu su ile petekte birikmiş kireç ve çamurlar tahliye edilmeye çalışılır. Bu işlem sırasında her peteğin ayrıca değerlendirilmesi gerekebilir. Bazı petekler yoğun kullanım, daha sıcak su girişi gibi sebeplerle daha fazla kirlenebilmektedir. Peteklere verilen kimyasal katılmış su tahliye borusundan berrak olarak çıkana kadar işleme devam edilir. Berrak su görüldükten sonra petekler sade su ile durulanır, kimyasal malzemeden arındırılır. Ardından sisteme tekrar farklı bir kimyasal verilerek kireçlenme ve paslanmanın önüne geçilmeye çalışılır. Kombi petek temizliği işlemi ise en son yapılarak kombi vanaları içerisinden kombide biriken kirli su ve onun etkisinden kurtulmaya çalışılır.

Petek temizliği yaptırarak hem tesisatta dolaşan suyu temizlemiş, böylece ısınmayı kolaylaştırmış hem de tıkanıklıkların açılması ile peteklerin sıcaklığını arttırmış olursunuz. Bu nedenle petek temizliğini aksatmadan yaptırmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Petek Temizliğinin Yararları

Kalorifer ve kombi petekleri içerisindeki suyun zamanla kireçlenmeye neden olması tıkanma sorunlarına neden olabilecektir. Vanalarda veya borularda meydana gelebilecek bu tıkanmalar sıcak suyun sistem içerisinde rahatça dolaşmasını önleyeceği için peteklerde çeşitli ısınma sorunları yaşanması kaçınılmaz olmaktadır.

Kireç faktörünün yanında, sudan kaynaklanan tortu ve çamur birikmesi de büyük kapsamlı tıkanmalara neden olabilmekte, petek içerisindeki kanalların yeterli suyu alamaması sonucu peteğin alt kısımlarının ısınamamasına sebep olmaktadır. Bu durumdaki petekler ya kısmen ısınır ya da tıkanma sorunu fazlaysa hiç ısınamaz.

Petek Temizliğinin Yararları

Petek temizliği yapılması halinde hem eviniz kolayca ısınır hem de yakıt maliyetiniz %30’lara varan oranlarda düşer. Temizlenmiş kalorifer ve kombi petekleri daha çabuk ısınır ve ısıyı daha kolay korur. İçerisinde kirli su akan ve tortulaşmış peteklerde ısınma yavaş olabileceği gibi sıcaklığın muhafazası da pek mümkün değildir.

Uzman şirketler ile yaptırdığınız petek temizliği işleminin ardından temizliğin sağladığı farkı hissetmeniz çok kolay olacaktır. Temizlenmiş peteklerin verdiği ısı daha fazla olmakla birlikte kombinin harcadığı enerji de oldukça azalmış olacak bu sayede faturanızda büyük bir düşüş yaşanacaktır. Profesyonel firmalar hem kullandıkları makineler hem de özel kimyasallar sayesinde temizlik işini daha büyük bir başarı ile sağlayacaktır. Petek temizliği sırasında kullanılan kimyasal maddeler ev temizliğinde kullanılan kir ve pas çözücülerden oldukça farklıdır. Bu maddeler bu iş için özel olarak üretilmekte ve sadece uzmanlarca kullanılabilmektedir. Farklı ihtiyaçlar için kullanılan farklı kimyasal maddeler bulunması nedeniyle peteklerinizi doğru kişilere temizletmeniz gereği bir kez daha açığa çıkar.

Petek temizliği nasıl yapılır?

Tesisata özel kimyasallar ve su pompalayan makine aynı zamanda tesisat içerisindeki birikmiş suyun da çıkışını sağlar. Bu alanda kullanılan bir diğer makine türü aynı zamanda tesisat üzerine değişik basınçlarda hava pompalayarak tortuların daha kolay ayrılmasını sağlamaktadır. Kimyasal ve basınçlı hava aracılığı ile peteklerde biriken tortular dışarı atılır. Bu tortuların tamamen dışarı atılması oldukça önemlidir. Kombi petek temizliği yapıldıktan sonra kombi tesisatının da gereken kimyasallar ile temizlenmesi gerekir. Bu işlem sonrasında tesisat kir ve kimyasallardan arındırılmış şekilde teslim edilir.

Petek temizliği enerji tasarrufu yapmanızın yanında kombi ve kalorifer tesisatına ilişkin çeşitli parçaların kullanım ömrünün de uzamasını sağlar. Bu sayede parçalar daha dayanıklı olur ve tamir masrafları ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Kombi Kazanı Nasıl temizlenir

Isıtma sistemimiz damarlarımıza, kombi ise kalbe çok benzer. Kalp damarlara ne pompaladıysa damarlardan hücrelere bu yayılır. Kombi de peteklere hangi sıcaklıkta su gönderdiyse peteklerden evimize o sıcaklık ulaşır.

Isıtma sistemimizin performanslı bir biçimde çalışmasını istiyorsak bakımlarını düzenli olarak gerçekleştirmeliyiz. Bu bakımların en önemlilerinden biri de kombi kazanı ve petek temizliği.

Kombi kazanı Nasıl temizlenir?

Her kombi makinesinde eşanjör adı verilen bir parça mevcuttur. Bu parça ısınmanın sağlanması ve sistemin çalışmasını sağlayan en önemli parçadır. Bazı markalarda bir tane eşanjör varken bazı markalarda sıcak su için ayrı ısınma için ayrı eşanjör bulunmaktadır. Eşanjörler su ile muhatap olduklarından dolayı zamanla kireçlenme yaşanır ve ısı kaybı oluşur. Eşanjörün kireçlenmesinden kaynaklanan ısı kaybı %20’ye varabilmekte bu da doğalgaz faturanızın yükselmesine neden olmaktadır.

Ayrıca plakalı eşanjör denilen sistem de eşanjör kombiye kirli suyun gitmesine mani olmaktadır. Fakat zamanla hem kir hem de kireç nedeniyle filtre aralıkları kapanacak ve su akışı azalacaktır. Bu tıkanmalar kombinizin bozulmasına bile neden olabilir. Bu nedenle eşanjör denilen parçanın temizliğinin yapılması oldukça önemlidir.

 eşanjör temizliği nasıl yapılır?

 • Öncelikle kombi kapatılarak sıcaklığın düşmesi beklenir
 • Eşanjör sisteminin giriş ve çıkışlarındaki vanalar kapatılarak eşanjör kombiden ayrılır
 • Eşanjörün çıkış vanasına bağlanan bir makine ile, ters yönden basınçlı su verilir. Bu sayede içerisindeki istenmeyen yabancı maddeler uzaklaştırılır. Ardından sisteme özel temizleme kimyasalı ilave edilir. Bu kimyasal bu işlem için özel olarak imal edilmiştir.
 • Bağlantı saplamaları sökülüp plakalar birbirinden ayrılır. Plakalarda birikin toz, tortu, kireç bir fırça yardımı ile temizlenir. Eğer temizlemede sorun yaşanıyorsa özel temizlik sıvısı içerisinde bir müddet bekletilerek bu tabakaların daha kolay plakalardan ayrılması sağlanabilir.
 • Eşanjör üzerinde hasarlı, ömrünü doldurmuş parça var mı diye bakılır. Özellikle contalar çabuk eskidiklerinden bu konuda hassas bir şekilde araştırma yapılmalıdır.
 • Ardından eşanjör tekrar birleştirilir.

Eşanjör birleştirildiğinde bal peteği görünüme sahip olmalıdır. Temiz bir eşanjör sizin faturalarınızdan %20 daha avantajlı çıkmanızı sağlayacaktır.

Kombi Kazan Havası Nasıl Alınır

Kombi cihazları oldukça gelişmiş özelliklere sahip ve maliyetli makinelerdir. Bu makinelerin kullanıma bağlı olarak eskimesi, kirlenmesi, arıza yapması oldukça normaldir. Fakat bu maliyetlerin altından kalkılamayacak bir seviyeye ulaşmasını istemiyorsanız öncelikle cihazınıza ve tesisatınıza düzenli bakım yaptırmalısınız.

Kombi Kazan Havası Neden Olur

Kombi kazan havası sistemdeki basıncın yükselmesine ve kombinizin beklenen performansta çalışamamasına neden olur. Yeni kombiler üzerinde basınç göstergesi bulunmaktadır. Bu gösterge sayesinde kombinizin sorun yaşıyor olup olmadığını bilebilirsiniz. Eski kombi cihazlarında ise bir gösterge olmayabiliyor. Bu cihazlarda daha çok uyarı ışıkları basıncın yüksek olduğunu bize anlatabiliyor.

Kombi cihazınızda basınç yükseldiğinde hava alma işlemi yapılması gerekebilir. Alınan hava sistemin rahatlamasına yol açacaktır.

Kombi kazan havası nasıl alınır?

Öncelikle işlem yapmadan önce kombinizin kapalı durumda ve içindeki suyun soğumuş olduğundan emin olun. Ardından kombinin vanalarını açık duruma geçirin. Bu işlem için özel olarak üretilmiş alyan anahtar ile peteğinizin genellikle sol üst kısmında bulunan hava alma bölümünü açın. Yalnız hava alma işlemi sonucunda petekten su çıkışı gerçekleşecektir. Bu nedenle peteğin havasını aldığımız bölümün altına bir örtü serip üzerine de bir kova koyarsanız eviniz zarar görmez. Peteğin hava alma kanalını açtığınızda havanın çıkış sesini duyacaksınız. Sonrasında ise su akışı başlayacak. Suyun biraz akmasına müsaade etmelisiniz. Çünkü bu sayede petek içerisindeki tüm hava boşalmış olabilecektir. Bu işlemi evdeki bütün peteklere yapmanızda fayda bulunmaktadır. Hava alma işlemi bittikten sonra kombinizi açabilirsiniz. Kombi soğukken cihazdaki basınç zaten düşüktür. Ama ısındığında da artık basıncın düşük olması gerekmektedir. Eğer kombinizdeki basınç hala yüksek görünüyor ise peteklerinizi ve kombinizi temizletmeniz gerekebilir.

Kombi ve petek temizleme işlemi ısıtma sisteminizin daha verimli çalışmasını sağlayacak düşük maliyetli bir işlemdir. Bu işlemde evinizdeki peteklerde birikmiş kir, pas, kireç temizlenerek ısıtma işleminin kolay gerçekleştirilmesi hedeflenir. Genelde evdeki bir radyatör üzerinden sisteme giriş yapılarak sistemdeki suyu değiştirme ile petek temizliği birbirine karıştırılmamalıdır. Petek temizleme işleminde tüm petekler elden geçer ve hepsi özel kimyasallar ile temizlenir ve pasa ve kirece karşı koruma altına alınır.

Bursa’da En Ucuz Kombi Servisi

Bursa’da geçtiğimiz yıl termometreler -14 dereceyi gösterdi. Bu da son 30 yılın en soğuk zamanları olduğunu anlatıyor. Ne yazık ki küresel ısınma nedeniyle artık yazlar daha da sıcak ve kışlar da normalden daha soğuk yaşanıyor. Bu nedenle herkes kendine ısınacak bir yer arıyor.

Doğalgaz teknolojisi sayesinde bursa artık eskisi gibi kömür kokmasa da soğuk yine de hayatımızı çok fazla zorlaştırıyor. Soğukla mücadelemizin ise kış aylarından çok daha önce başlamış olması önemli. Çünkü doğalgaz kombilerimiz ve kalorifer peteklerimiz zamanında bakım yapılmadığında kışın en soğuk günlerinde bizi yarı yolda bırakabilmekte.

Kombi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğalgaz kombi içerisinde yer alan eşanjör denilen parça ısınmanın kalitesini belirliyor. Bu parçanın yılda bir kere temizlenmesi daha hızlı ısınmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında yer altı ısınma sisteminde borular, standart ısınma sistemlerinde petekler zamanla kir, kireç ve benzeri nedenler ile tıkanma sorunu ile karşı karşıya gelmektedir. Bu sorunun önüne geçebilmek için kalorifer tesisatının temizliğinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi büyük bir öneme sahiptir.

Servis Kalitemiz

Bursa’da en ucuz kombi servisi olarak hizmet veren firmamız, işini hem düzgün yapmakta hem de siz Bursalıların yüksek fiyatlardan mağdur olmasını önlemeye çalışmaktadır. Doğalgaz fiyatlarının her geçen gün yükselmesinin yanında üzerine bir de kombi ve petek sorunlarınız için bir dolu para vermek büyük bir sorundur. Ayrıca bu sistemlerde yaşanabilecek arızalar hem hızlı çözülmeli hem de maliyetleri ile el yakmamalıdır. Bu nedenle Bursa’da en ucuz kombi servisi olarak sizin evinizin ve iş yerinizin konforunu sağlamaya çalışıyoruz.

İşlemlerimizi gerçekleştirirken hem kısa zamanda sıkıntılarınızı çözmeyi ve böylece sizi soğuktan korumayı hem de en uygun maliyetler ile en kaliteli şekilde muamelede bulunmayı bir hedef olarak görmekteyiz. Bursa gibi soğuğun insanın nefesini kestiği bir şehirde kombi servislerinin verdikleri yüksek fiyatlara insanları maruz bırakması bir kendini beğenmişlik ve fırsattan istifade etme çabasıdır. Hiç kimse ailesini sıcak tutmak için çok fazla para harcamak zorunda bırakılmamalıdır. Eğer işlemlerinizi uygun fiyatlar ile gerçekleştirmek ve sorunlarınıza kısa sürede çözüm bulmak istiyorsanız bizi arayınız.

Bursa Kombi Tamircileri

Bursa soğuk havanın oldukça etkili olduğu bir şehir. Bu şehirde ısınmak oldukça önemli bir ihtiyaç kış aylarında soğukların -14 dereceye kadar düştüğü düşünülürse kombinin arızalı olduğu, peteklerin sıkıntı çıkardığı, doğalgazın çalışmadığı bir gecenin nasıl geçeceğini düşünmek bile istemiyor insan.

Hazırlıklı olmak da fayda var!

Bu nedenle tedbirli olmakta fayda var. Bursa kombi tamircileri, doğalgaz sisteminizde yaşanabilecek herhangi bir arızada ilk arayacağınız numaralar olarak rehberinizde kayıtlı olmalı. Çünkü soğuk günlerde, soğuk bir evde veya iş yerinde zaman geçirmek oldukça zor olacaktır. Ama soğuklar gelmeden tedbirinizi almanız da önemli. Özellikle peteklerinizin temizliği, kalorifer tesisatınızdaki suyun değiştirilmesi, havaların alınması ve tesisatın bir müddet çalıştırılarak oluşabilecek sıkıntıların baştan önlenmesi sizi soğuktan koruyacaktır.

Ayrıca kombi bacalarının yılda bir kez temizletilmesi bir zorunluluktur. Yaz aylarında bacaların gerek kuşlar gerekse de yapraklar, pislikler gibi nedenlerle tıkanması bir faciaya neden olabilmektedir. Bu nedenle bursa kombi tamircileri ile irtibata geçerek baca temizleme işleminizi de gerçekleştirmelisiniz.

Bursa Kombi Tamircileri

Bursa ilimizde kombi ile ilgili yaşayabileceğiniz sorunlara karşı yardımcı olabilecek birçok tamirci bulunmaktadır. Bu tamirciler kalorifer tesisatınızın kurulması aşamasından yaşanabilecek teknik aksaklıklara, petek ve kombi temizliğinden tesisattaki suyun değiştirilmesine kadar birçok konuda hizmet vermektedir. Ayrıca kombideki mekanik aksaklıkların da garanti dahilinde tamir edilmesi mümkün olmaktadır. Bursa Osmangazi ilçesi kombi tamircileri, Nilüfer kombi tamircileri, Bursa Yıldırım kombi tamircileri kombinizin ömrünün uzun olması için, kombinizden daha yüksek verim alabilmeniz için, faturalarınızda daha düşük rakamlar görebilmek için kombinize bakım yapmakta ve çıkabilecek arızalarda kombi ve tesisatınızı en uygun fiyatlar ile tamir etmektedir.

Bursa’da yer alan kombi tamircileri hem verdikleri hizmetler hem de talep ettikleri fiyatlar anlamında bir rekabet içerisindedir. Bu rekabetten kazançlı çıkacak olan da siz değerli müşterilerdir. Bu nedenle ihtiyacınız olan hizmet için birden fazla firmadan fiyat alarak işlemlerinizi buna göre yaptırmanız mümkündür. Sitemizde bursa ilimiz için birbirinden farklı birçok kombi tamircisi bulabilir ve arzu ettiğiniz hizmeti satın alabilirsiniz.

Bursa Kombi Servisleri

Kombi servisleri verdikleri hizmet ile kombi ve ısıtma tesisatınızın bakımını yapmanın yanında gelişmiş teknolojileri ile mevcut arızaları da gidermek üzere kurulmuş sistemlerdir. Kombi markaları değişiklik göstermek ile birlikte genel olarak kombilerin çalışma mantalitesi aynıdır. Bu mantaliteyi bilen biri yaşanan arızaların kaynağını rahat olarak tespit edebilir.

Genel Kombi Arızaları

Kombi çalışmıyor ise;

 • kombinizin içerisinde yeterli su bulunmadığında veya basınç azaldığında kombiler çalışmayı durdururlar. Kombiler için kalorifer devre basıncı 1,5 bardır. Bunun altındaki rakamlar kombinin çalışmasını engeller.
 • Kombinizin sigortası kapalı veya atmış olabilir
 • Kombinizin girişinde bulunan gaz vanası kapalı durumda olabilir
 • Kombinin yaz kış konum anahtarı istenilen ayarda olmayabilir
 • Pilotlu bir kombi kullanıyor iseniz pilotunuz alev almıyor olabilir.

Eğer bu cevaplar sorunu çözmenizi sağlamadı ise Bursa Kombi Servislerine danışabilirsiniz.

Kombiniz çalışıyor ama ısıtmıyor ise;

 • Kombinizin termostat derecesi düşük olarak kalmış olabilir.
 • Kaloriferin dönüş hattında yer alan filtre tıkanmış olabilir.
 • Petek giriş çıkış vanaları kapalı konumda kalmış olabilir. Hepsini kontrol etmelisiniz.
 • Peteklerinizin ve boru hattınızın temizlenmesi gerekebilir.

Bu konularda teknik desteğe ihtiyaç duyduğunuzda bursa kombi servisleri listemize göz atabilirsiniz.

Kombi patlamalı yanıyor ise;

 • Cihazınız yanmak üzereyken birkaç saniyelik gecikmeler dahi yaşasa içerisinde gaz birikmesine neden olur. Bu birikme şiddetli bir yanmaya neden olacağından bakım gerektirmektedir.

Bu sorunu çözmek için uzman bir bursa kombi servisi çağırmalısınız.

Sıcak su açıldığında peteklerin ısısı yükseliyor ise;

Kombi içerisinde kaynaklanan bir akış arızası mevcuttur. Bu sorunu çözmek için uzman bir bursa kombi servisi çağırmalısınız.

Radyatörlerinizin üst kısmı ısınıyor, alt kısmı soğuk kalıyor ise;

Peteklerinizde zamanla balçık oluşumu yaşanmaktadır. Bu biriken tortular kanalları tıkayarak alt kısımlara sıcak suyun ulaşmasına engel olur. Bu nedenle belirli periyotlar ile petek ve tesisat temizliği yapılması gerekir. Bu sorunu çözmek için uzman bir bursa kombi servisi çağırmalısınız.

Kombi su kaçırıyor ise;

 • Tesisata giren su gereğinden fazla olabilir. Basıncın 1,5 bar seviyesinin üstüne çıkmaması gerekir.
 • Kombinizin tesisat bağlantısında sorun olabilir.
 • Hava tahliye sisteminde arıza olabilir.

Bu sorunu çözmek için uzman bir bursa kombi servisi çağırmalısınız.